Paulín Interiérové Dekory a Truhlářství

Audi rozšiřuje své horizonty s oznámením speciální edice modelu Audi RS 6 Avant GT1, který se může pyšnit omezenou sériovou výrobou pouhých 660 kusů. Tento model představuje vrchol vývoje série RS 6, do které přináší řadu inovací a designových zlepšení zaměřených jak na vnější, tak na vnitřní část vozidla. Co dělá tuto edici speciální, ozřejmí detailní pohled na její vlastnosti a vybavení, stejně jako na impozantní cena, která je stanovena na 219,355 eur, což odpovídá zhruba 5.5 milionu českých korun.

Vnější design vozu je inspirován závodním stylem, což dokládá použití carbonové kapoty, bílých 22palcových kol s výrazným designem a sérií dekalů odkazujících na Audi 90 quattro IMSA GTO z roku 1989. Toto vozidlo nesporně vyniká na silnici nejen díky svému vzhledu, ale i díky technickým specifikacím, jako je upravitelný podvozek s vinutými pružinami, přepracovaný sportovní diferenciál na zadní nápravě a výkonný motor V8 o síle 463 kW (630 koní) s točivým momentem 850 Nm.

Interiér vozidla byl stejně pečlivě promyšlený jako jeho vnější design. Vyznačuje se sportovními sedadly obalenými vysoce kvalitní kůží, čerstvými barevnými kombinacemi a individuálním číslováním na centrální konzole, což z něj činí nejen vysokovýkonný, ale i luxusní automobil. Detaily jako spoiler na hraně střechy a nový difuzor přispívají k jeho aerodynamické efektivitě a vizuálnímu apelu.

Kromě povrchových aspektů a designových prvků je Audi RS 6 Avant GT1 vybaveno řadou technologií zvyšujících jeho výkonnost a jízdní zážitek. Upravitelný podvozek s vinutými pružinami zajišťuje přizpůsobivou odpověď vozidla na různé typy povrchů, zatímco sportovní diferenciál na zadní nápravě optimalizuje rozdělení hnací síly mezi kola pro lepší trakci a dynamiku jízdy. To vše je umocněno výkonným motorem V8, který zajišťuje, že Audi RS 6 Avant GT1 je nejen vizuální, ale i technické mistrovské dílo.

Se startovní cenou přesahující 5 milionů českých korun a limitovaným počtem jednotek na trhu je Audi RS 6 Avant GT1 skutečným sběratelským kouskem, který si najde místo v garážích nejvášnivějších fanoušků a sběratelů výjimečných vozidel. Dodávky těchto vozidel mají začít ve druhém čtvrtletí roku 2024, což znamená, že zájemci by neměli váhat s jejich objednávkou. Jak již bylo zmíněno, je k dispozici pouze 660 kusů, což dodává na exclusivitě a unikátnosti tohoto modelu.

Audi tedy s modelem RS 6 Avant GT1 stvrzuje svůj závazek k inovaci a excelenci v oblasti automobilového designu a technologie. S touto limitovanou edicí posouvá hranice toho, co je možné v segmentu vysokovýkonných vozů, a zároveň oslavuje svou bohatou historii v motorsportu. Pro milovníky rychlých aut, designu a technologických novinek představuje Audi RS 6 Avant GT1 skutečnou lahůdku a to nejen po technické, ale i po estetické stránce.

Napsat komentář